עיריית חדרה מקדמת תכנית אסטרטגית ל 2050 - פלאשנט לוקאלי -
יום שלישי, 9 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
לוקאלי
עיריית חדרה מקדמת תכנית אסטרטגית ל 2050
ראובן יגיל
יום שישי, 2 ביולי 2021, 11:00

אקדמיה למקצועות העתיד, מתחמי ספורטק ואולם ספורט ליד כל בית ספר. הכירו את התכנית שתתווה את כיווני הפיתוח הפיזי, הכלכלי והחברתי של חדרה לטווח של כשלושים שנה. ראש העיר: "זהו אירוע מכונן עבור העיר חדרה"
בשבוע שעבר התקיימה ישיבת ההתנעה לתכנית האסטרטגית לשנת 2050, בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, חברי צוות התכנון של חברת 'תיק פרויקטים' שתכתוב את התכנית ומנהלי האגפים שהציגו במהלך הישיבה את החזון לשלושת העשורים הקרובים עבור כל אגף. מטרת העל של התכנית, שכתיבתה תימשך כשנה, היא "לקדם את העיר חדרה ולמצבה כעיר נפה בין מטרופולינית, המספקת איכות חיים גבוהה לתושביה ומהווה מוקד אזורי שוקק חיים", זאת בהתאם לחזון ראש העיר.

התכנית האסטרטגית תיערך בהתאם לדיוקנה של העיר ותכלול את המגבלות והאתגרים העומדים בפניה מחד, ואת חוזקותיה הטבעיות ומרחב האפשרויות שעשויות להשפיע על תכנונה העתידי, תוך זיהוי מגמות עתידיות 'משנות משחק' בהיבטי אוכלוסייה ודמוגרפיה, תעסוקה וכלכלה, חינוך, חברה, תחבורה וסביבה. ראש העיר גנדלמן, שאמר על התנעת התכנית כי "מדובר באירוע מכונן עבור העיר חדרה", הוסיף כי "לצד חובתנו להמשיך ולקדם את חדרה, ולשפר באופן עקבי את תפקודי בהווה, זוהי אחריותנו לחשוב על תמונת העתיד הרצוייה לעיר ולקיים תהליך אסטרטגי ממנו ניתן יהיה לתכנן ולבצע פרויקטים חשובים לביצוע בטווח הקצר, הבינוני והארוך, לרווחתם של תושבי חדרה כיום ולמען הדורות הבאים."

לדברי מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, המוביל בהתאם למדיניות ראש העיר את התהליך לגיבוש התכנית האסטרטגית, "התכנית תכלול את כל תחומי הפעילות והחיים בעיר, ותגובש בשיתוף כל אגפי העירייה מתוך ראייה כוללת ותפישה רב תחומית לגבי מגוון תחומי העשייה העירונית, החזון העירוני, המטרות והיעדים העתידיים לעיר, והיא מתכתבת עם השאיפה המתמדת לשיפור עקבי ברווחתם ואיכות חייהם של תושבי העיר בהווה ובעתיד."
חושבים קדימה. ישיבת עבודה (צילום: דוברות העירייה)
אז איך תיראה חדרה בעוד 30 שנה?
לדבריה של סמנכ"לית העירייה ומנהלת מנהל חברה וקהילה ד"ר אסנת ספורטה, "החזון הוא להפוך את העיר חדרה ליעד אטרקטיבי ומחוזר, המקדם יוזמות מובילות ברמה ארצית ובינלאומית וקובע את כללי המשחק." ספורטה התמקדה בשאיפה לייצר שירותים קהילתיים קרובים לבית וברמה גבוהה, כך ש"כלל תושבי העיר יוכלו ליהנות משירותים מעולים בתחומי חינוך, ספורט, תרבות ופנאי, במרחק 5 דקות מהבית." והוסיפה כי "עלינו להביט אל העתיד הרחוק ובד בבד להמשיך במגמה של קידום העיר בהווה, מקסום המשאבים העירוניים, צמצום פערים, חתירה להגדלת האטרקטיביות של העיר למגוון קהלים, כשבראש מעייננו להפוך את חדרה לעיר בריאה בכל המובנים."

מנהל אגף אירועים, תרבות וספורט (אתו"ס) אלה ביאר, ציין את האיצטדיון שעתיד להיבנות במזרח העיר בשנים הקרובות ואת מתקן האימונים החדשני לצדו, את שדרוג מתקני הספורט שהעירייה מבצעת ברחבי העיר, וכן את ה'אנרבוקס', ממנו הציבור החדרתי כבר נהנה עם הופעות של אמנים מהשורה הראשונה, והוסיף כי בנושאי פיתוח והקמת מתקני ספורט איכותיים, החזון הוא הקמת אולם ספורט בצמוד לכל בית ספר בעיר, מגרשי כדורגל, מתקני אימונים, מגרשי סחבק (קט רגל) שכונתיים, תכנון והקמת מרכזי טניס, הקמת מרכז שחייה, מרכז לספורט אתגרי, מרכז אתלטיקה ומתחמי ספורטק, הקמת אמפי למופעים רבי משתתפים ועוד. ביאר אף הציע את הקמתה של "רשות ספורט עירונית, שתרכז את כל נושאי הספורט תחת מטרייה אחת, ותשמש כרפרנטית העירונית לנושא זה."

כחלק מהחזון העירוני בתחום החינוך, האחריות העירונית על חינוך תהא מגילאי לידה ועד גיל 30, עם מבני חינוך חדשניים הכוללים מעונות, גני ילדים, בתי ספר, מכינות קדם צבאיות וכן אקדמיה למקצועות העתיד. "בכל מסגרת חינוכית תהיה תכנית לפעילות חינוך משלים מ 8 בבוקר ועד ל 8 בערב, בנושאי ספורט, תרבות, מנהיגות וחברה, כאשר בתי הספר ישמשו כעוגן קהילתי שייצר ויפתח קשרים עם העיר והקהילה." אומר מנהל אגף החינוך שלומי דהן. "בתוך כך, חלוקת שעות הלמידה תשתנה, והלמידה תתקיים בכלל מרחבי העיר תוך יצירת חוויית למידה פעילה בעולם הפיזי לצד העולם הדיגיטלי." בין דבריו, ציין דהן את מוזיאון הרפואה הראשון מסוגו בארץ ובעולם שהוקם בטכנודע חדרה ועתיד להיפתח בקרוב, ואמר שהמוזיאון כבר משמש בתי חולים בארץ ומהווה הזדמנות מצוינת ליצור מערכת ללמידה גבוהה לצד 'מתקן אימונים' רפואי."

הנחת העבודה היא שעד לשנת 2050 אוכלוסיית תושבי העיר תמנה כ 250 אלף תושבים, בנוסף על כך העיר תעניק שירותים לעוד כחצי מיליון תושבים מהאזור. מהנדס העיר נדב הדר, הדגיש את השאיפה העירונית ליצירת רובעים שיכללו בתוכם את מרביתם של השירותים העירוניים המוצעים לתושב, וצפויים לשפר ולחזק את החוסן הכלכלי- חברתי של העיר ולצמצם משמעותית את השימוש בכלי רכב פרטיים בשטחי העיר כמו גם להפחית את ערכי זיהום האויר, זאת גם הודות לשיפור המתוכנן בתשתיות ובמערכות התחבורה הפנים עירוני, אזורית וארצית. הנושא מתכתב עם מאמצי העירייה לשיפור השירות לתושב, כשהחזון הוא הקמת מרכז שירות עירוני בעל שלוחות בכל רובעי העיר, שייתן מענה מלא לכלל השירותים במקום אחד. "עלינו לייצר שירותים שיהיו נגישים, נוחים, זמינים וידידותיים למשתמש, ולשאוף לספק חווייה חיובית לכל תושב שפונה אלינו, זאת באמצעות פיתוח כלים חדשניים בשיפור השירות, בניית שירותים פנים עירוניים ובסיס ידע עירוני," לדבריה של מנהלת אגף פניות הציבור יהודית אסולין.

היקף התכנון הנרחב בעיר, ששטחה משתרע על פני 54 אלף דונמים, הקרבה לים, עם רצועת חוף שאורכה כ 7.5 קילומטרים, ערכי טבע נרחבים ביניהם נחל חדרה שנמצא בתכנית האב לפיתוחו כאייקון תיירותי, יער חדרה ופארק השרון שנמצא בדרך להיות מוכרז כפארק לאומי, בנוסף על הנגישות הטובה לשני המטרופולינים העיקריים במדינה, תל אביב וחיפה והמשאבים הלאומיים כגון כביש 2 וכביש 4, מסילת הרכבת וכן המסילה המזרחית בעתיד שחוצים את העיר, ומחירי הדיור הסבירים, הופכים את חדרה, שנהנית בשנים האחרונות מהגירה חיובית של משפחות צעירות, לעיר אטרקטיבית מאד למגורים לתעסוקה, ובעלת פוטנציאל יוצא דופן למימוש החזון העירוני. "נקודת המוצא שלי היא שחדרה זו עיר שצריכה להפוך לעיר מחוז ובהמשך למטרופולין. עיר מזמינה, מתויירת, פעילה, עשירה בתעשייה ומסחר ומובילה בתחומי החינוך, התרבות והפנאי" אומר ראש העיר.
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מדריך לפגיעה בתאונת דרכים המלווה בנזקי גוף
   
איך בוחרים מומחה שיפור מהירות אתרי וורדפרס?
   
מתנות לחגים ומשלוח מתנות עד הבית
   
מדוע כדאי לתרום דרך עמותות ולא באופן ישיר?
   
תאונה בדרך לעבודה - למה אתם זכאים
   
אשפוז כפוי - קחו זאת בחשבון
   
המדריך לפיקניק המושלם
   
הכול על רכישת אוזניות אלחוטיות
   
האם קידום בפייסבוק שונה מקידום בגוגל?
   
כיצד נקבעים מחירי הובלת דירות?
   
איך סוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל לטיול ארוך?
   
סקירה פרטית בהיריון – מה זה?
   
השכרת אוהלים לאירועים בקיץ
   
טיפול ותחזוקה במערכת מתח גבוה
   
עורך דין מיסים
   
מנסים לחסוך כסף? יש חסרונות בתיקון 190?
   
עסקים בחדרה והסביבה, גיבוי בענן ששומר עליכם כבר יש לכם?
   
מדוע קידום ממומן בגוגל הוא כה טוב לחברות קטנות?
   
כיצד אידיאל היופי קשור אל אנורקסיה נרבוזה?
   
בית הדין עצר את מינויה של כלנית שרון למנכ"לית העיריה
   
לחתונה הכי שווה EVER – מבחירת מקום ועד סגירת DJ לחתונה
   
בית הדין דחה את התביעה נגד גנדלמן, זיגדון ומוססקו
   
השתלת שיער מיי הייר - מדוע כל כך כדאי לבצע שם השתלת שיער?
   
מדוע כריתת עצים היא כה חשובה?
   
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
   
סליקה אינטרנטית - כל מה שצריך לדעת
   
התקנת מעקות אלומיניום – הבטיחות שלכם היא במקום הראשון
   
חיים ביחד - מפגש בפסח בין בני נוער מחדרה והיישוב ג'ת
   
בהובלת הרב נורדמן: פעילות חסרת תקדים לקראת חג הפסח לרווחת הציבור
   
ליל סדר רוחני בתיכון יש"י
צרכנותכתבות נוספות >>
מה הכוונה בכלי רכב ממונעים לילדים? מה הכוונה בכלי רכב ממונעים לילדים?
כלי רכב ממונעים יכולים לעלות את הביטחון העצמי של הילדים שלנו ולאפשר להם להרגיש בטוחים יותר בעצמם וביכולות האישיות שלהם...

פלאשנט צרכנות | 31.1.2022| ממומן

גן אירועים בחדרה גן אירועים בחדרה
מחפשים גן אירועים בחדרה? הגעתם בדיוק למקום הנכון! במדריך הקצר הבא נציג בפניכם את מה שצריך לדעת לפני שבוחרים גן אירועים בחדרה...

פלאשנט צרכנות | 9.5.2021

יתרונות הבישול על כיריים אינדוקציה יתרונות הבישול על כיריים אינדוקציה
יש הרבה יתרונות לבישול על כיריים אינדוקציה, ואם אתם מתכננים לרכוש כיריים חדשות אבל תוהים אם כדאי לכם לעבור למכשיר זה או לא, הגעתם למקום הנכון...

פלאשנט צרכנות | 31.3.2021| ממומן

כך תוכלו להימנע מהצורך בביצוע הסרת כתמים ממזרון כך תוכלו להימנע מהצורך בביצוע הסרת כתמים ממזרון
זכרו שאתם לא רוצים לקום בבוקר שיש לכם אוכל על המיטה, ואתם לא רוצים להגיע למצב שבו תצטרכו לבצע הסרת כתמים ממזרון...

פלאשנט צרכנות | 10.3.2021| ממומן

תפוחי – מדוע אנשים בוחרים לקנות פירות וירקות במשקים פרטיים תפוחי – מדוע אנשים בוחרים לקנות פירות וירקות במשקים פרטיים
לפני שנסביר מדוע יותר ויותר צרכנים בוחרים לרכוש מוצרים כמו פירות וירקות, דרך משקים פרטיים, חשוב להדגיש, שיש לאינטרנט תפקיד חשוב בכך...

פלאשנט צרכנות | 1.3.2021| ממומן

עסקיםכתבות נוספות >>
בוקר של מעשים טובים ברמאדה חדרה בוקר של מעשים טובים ברמאדה חדרה
הנהלת מלון ריזורט חדרה יצאו לביה"ח הלל יפה ליום מלא של מעשים הטובים. היה שמח ומרגש...

ראובן יגיל | 30.3.2022 0

סאני תקשורת משיקה סניף חדש בגן שמואל סאני תקשורת משיקה סניף חדש בגן שמואל
חברת סאני תקשורת, היבואנית הרשמית של מוצרי Samsung בישראל, מתרחבת ופותחת את סניפה ה-26 בגן שמואל, מתחם מבנה, קיבוץ גן שמואל...

פלאשנט עסקים | 22.3.2022 0

מפגש משותף של רשת OpenValley עם החברה למתנ מפגש משותף של רשת OpenValley עם החברה למתנ"סים הארצית
מפגש הנהלה מורחבת של "החברה למתנ"סים הארצית" התקיים השבוע במתחם החדשנות OpenValley בקיסריה...

(שלומי גבאי, "עסקים וצרכנות") | 6.3.2022 |  ממומן

2.6  מיליון שקלים עבור תכנון מתחם ברנדייס בחדרה 2.6 מיליון שקלים עבור תכנון מתחם ברנדייס בחדרה
משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הודיעו לעיריית חדרה על קבלת כ 2.6 מיליוני שקלים עבור תכנון מתחם ברנדייס...

(ראובן יגיל, "עסקים וצרכנות") | 1.12.2021 |  ממומן

 מדד תשומות הבנייה מזנק מה תהיה ההשפעה על מחירי הדירות באור עקיבא? מדד תשומות הבנייה מזנק מה תהיה ההשפעה על מחירי הדירות באור עקיבא?
חברות הבניה הבונות באור עקיבא: "המדינה לא עושה מספיק בכדי לאזן את עליית המחירים ובסוף הצרכן סופג את העליות"...

(ראובן יגיל, "עסקים וצרכנות") | 6.6.2021 |  ממומן

 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ציוצים
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים
"כישרון מופלא"
הציורים של ליאת גריסרו (ברזילי) בעלת המותג ליארטיק LI_A...

"עולמות של צבע"
יערית בוקנט בת 39 הינה אומנית, ציירת ומפסלת בחומר הפולי...

"מכחול הזהב"
אליאור בר- און, אמנית, מעצבת גרפית ומאיירת, חיה ועובדת ...

סיפורה של מאיירת - אנה טהר-זהב
אנה טהר-זהב מעצבת גרפית ומאיירת מהמושבה בנימינה...

לירון מחדרה הגשימה חלום והפכה את החינוך לאומנות
בזהותה הראשונית היא אשת חינוך בלתי-פורמלי היא עבדה שנים...

תיירות ונופש
יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה לחגוג את יום הבסטיליה במלון בעיר השכנה
מלון הספא העירוני DAVID TOWER הנמצא...
תיירות ונופש

טיפים והמלצות
בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר
...
טיפים והמלצות | ממומן

ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד ספא זוגי בתל אביב - בילוי מושלם בכל מועד
...
טיפים והמלצות | ממומן

היתרונות של התקנת מעלון מדרגות היתרונות של התקנת מעלון מדרגות
...
טיפים והמלצות | ממומן

שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת שיפוץ הבית עבור אדם עם מוגבלות: כל מה שצריך לדעת
שיפוץ בית והתאמתו לאדם בעל מוגבלות ...
טיפים והמלצות | ממומן

טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך טיפים שיעזרו לכם לבחור חשמלאי בחדרה מוסמך
כל הטיפים לבחירת חשמלאי מוסמך בחדרה...
טיפים והמלצות | ממומן

בעריכת: מירב טור
המחר של האופנה המחר של האופנה
תעשיית המחר באופנה תהיה בהחלט שונה, הרבה יותר מצומצמת ו...

"כוחו של הבגד"
סטיילינג אינו רק בחירת צבע בגד מתאים או נעל מתאימה וכו’...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה