פלאשנט תרבות - שונים שווים מנגנים מוזיקה שמחברת בין אנשים
יום שלישי, 9 באוגוסט 2022
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
שונים שווים מנגנים מוזיקה שמחברת בין אנשים
ראובן יגיל
יום רביעי, 14 ביולי 2021, 17:07

להקת 'תופעות לוואי' היא מיזם ייחודי המשלב מוזיקאים צעירים ומוכשרים עם ובלי צרכים מיוחדים, כשהכלי המחבר ביניהם הוא יצירת מוזיקה טובה. לאחר תקופה של חזרות והכנות הלהקה יוצאת לדרך עם מופע קאברים איכותי ומוזיקלי במיוחד
להקת 'תופעות לוואי' מציעה מודל חדשני המשלב בני נוער מיוחדים, שונים ושווים, ובעיקר מאד מוזיקליים וכשרוניים, ומאפשר שותפות ושוויון אמתי לכל חברי הלהקה, עם ובלי מוגבלויות. חברי הלהקה- גיל רוזן, שירה וקנין, גיא דניאל, רוי ברון, איתי שגיא ויהונתן רחמיאל רז, מקיימים מפגשים וחזרות בחדר המוזיקה המאובזר והמונגש שבבית הספר הדמוקרטי בחדרה, בהנחיית המורה והמוביל המוזיקלי אורי נווה. הלהקה פועלת באמצעות אגף נוצ"ץ (נוער, צעירים וצבא) בעיריית חדרה בניהולה של הדר מרום ובתמיכת מפעל הפיס, ובימים אלה מתכוננת לפריצה הגדולה שלה, עם מופע קאברים חדש.

יוזמת והמנהלת האומנותית של הפרויקט היא אפרת שגיא, אמא לשלושה ילדים, אשר שניים מתוכם על הרצף האוטיסטי. הפרויקט נולד לפני שנים אחדות בהשראתו של בנה איתי, תלמיד בבית הספר הדמוקרטי בחדרה ומוזיקאי מחונן עם שמיעה אבסולוטית, המנגן על מספר כלים והספיק להופיע עם כמה מהשמות המוכרים ביותר בתעשיית המוזיקה הישראלית. "מי שמכיר אותי יודע שאני עובדת על המיזם הזה קרוב לשנתיים," אומרת אפרת. "מיזם 'תופעות לוואי' נולד בעקבות הרצון שלי למצוא אלטרנטיבה חברתית עבור הילד הפרטי שלי אחרי שעות הלימודים, הרכב בו איתי ובני נוער נוספים יוכלו להרגיש שווים ובעיקר יוכלו לתת לחוזקות המוזיקליות שלהם להשתלב יחדיו."

החזון של אפרת, פעילה חברתית, שותפה במנהיגות לצרכים מיוחדים במרכז למשפחה חדרה ומנהלת קבוצת הורים מאוחדים חדרה, וכאמור, מקימת ומפיקת מיזם 'תופעות לוואי', הוא מתן ביטוי לצורך ולרצון של אנשים עם מוגבלויות להיות שותפים לחוויות הפנאי בסביבת מגוריהם, תוך עשייה משלבת שיש בה שותפות ושוויון. "הפרויקט מניף דגל חשוב מאד של הכלה ושילוב. איתי ובני נוער רבים אחרים עם ובלי מוגבלויות, יכולים לשלב כוחות ולתרום ולהיתרם בעשייה משותפת, שהופכת את היצירה למשמעותית ויכולה לתרום רבות לשינוי תפיסתי ביחס ליכולות של אנשים עם מוגבלויות וליכולת של אנשים עם ובלי מוגבלויות להגיע יחד להישגים מוזיקליים וחברתיים".
ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן בירך על הפרויקט המיוחד והדגיש את החשיבות ביצירת מענים עירוניים מגוונים ונגישים לקהלים שונים. "עלינו להמשיך ולפעול בנושא זה, ולקדם באמצעות פרויקטים כדוגמת להקת 'תופעות לוואי', שינוי חברתי חיובי וטיפוח חברה מכילה ושיוויון חברתי אמתי. אני בטוח שהלהקה על חבריה המוכשרים תייצר 'תופעות לוואי' חיוביות של קבלה, הכלה, חיבור ושילוב, ותהווה דוגמא והשראה לעשייה חברתית משותפת בכל מקום בארץ".

להזמנות מופעים ופרטים נוספים על להקת 'תופעות לוואי', ניתן לפנות לאפרת שגיא בטלפון 050-4244948

להקת 'תופעות לוואי' צילום: דוברות העירייה
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
להקת צבעי מחול בפסטיבל אשדודאנס
   
בתנור - תערוכת הקרמיקה וההדפס 2022
   
התעוררות מדומה
   
המגה סטאריות של אוראל
   
לראשונה בחדרה: פסטיבל בינלאומי לפיסול באבן
   
"יוצרים אביב" בזכרון יעקב
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
מפגש דורות    מפגש דורות
חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob    חנוך דאום הגיע להתארח בחדרה ריזורט מרשת Jacob
ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים    ליאור כלפון מציג אהבה מהסרטים
ברכת כהנים    ברכת כהנים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |