''הלב הפועם של העיר'' - פלאשנט חדשות -
יום ראשון, 3 במרץ 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   רכילות
"הלב הפועם של העיר"
פלאשנט חדשות
יום שלישי, 30 בינואר 2024, 14:16

יצחק פתיתו וסיעת "לב" מציגים אחדות ועשייה באור עקיבא גם בתקופת המלחמה
את יצחק פתיתו קשה מאוד לתפוס בימים אלו. בין ישיבה פוליטית לאחרת, הוא מבלה את זמנו בחמ"ל שהקים על מנת לקלוט את מאות תושבי הצפון והדרום שגדשו את אור עקיבא: "כבר ב7/10 הבנו שהולכת להתפתח מערכה ארוכה, ושאסור לנו לעמוד מנגד. על אף שהיינו בשיאה של מערכת הבחירות, החלטנו להשהות את הכל ולהתגייס למען מדינת ישראל. כשאני אומר "להתגייס" אני מתכוון בשני מובנים – גם במובן הצבאי, שכן שני חברי סיעתי – שי שהם וגולן לוי גויסו בצו 8, וגם במובן החברתי – הפכנו את מטה הבחירות לחמ"ל שבשלב הראשון הוציא מזון וציוד לחיילי צה"ל בצפון ובדרום – בשיתוף פעולה מלא שנמשך עד היום עם עמותת "מאיר פנים- קרן אור קיסריה", ובשלב השני הפך למרכז קליטה של ממש עבור מפונים שהגיעו אלינו. בהתחלה, זה התנהל כמו מבצע צבאי של ממש – עשרות תושבי אור עקיבא הגיעו לכאן כל יום – הביאו מזון חם ויבש, ארזו, תרמו ורק חיפשו איפה אפשר לתת לחיילים שלנו. את המשבר הגדול של החוסר בציוד הרגשנו על בשרנו, כאשר בשבוע הראשון מלבד ביגוד ומזון גייסנו עשרות אלפי שקלים מתורמים בחו"ל ששימשו לרכישת ציוד צבאי – אפודים, ציוד טקטי וקסדות. לאחר שהחזית הזאת התייצבה, התמודדנו עם אתגר אחר – קלטנו כ-100 משפחות מכל רחבי הארץ".במסגרת תהליך הקליטה, דאגו בחמ"ל של פתיתו למפונים לקורת גג, ריהוט מלא ואף לקליטה במוסדות העירייה: "כשאנשים הגיעו לכאן, הם הגיעו רק עם הבגדים שעליהם. זה היה נורא לראות איך אנחנו נאלצים לדאוג להם לדירות, אבל גם לדברים פשוטים כמו גופיות וטיטולים לילדים. רוב המפונים שהגיעו לכאן הגיעו מיישובים ולא מקיבוצים, ולכן לא הגיעו לכאן כקהילה – אז גם סייענו להם בקליטה במוסדות החינוך של העיר. החמ"ל שלנו הוא החמ"ל היחידי שפועל גם היום, ומספק סיוע גם לאחר הקליטה – בין אם סיוע פיזי באמצעות ציוד ובין אם סיוע מסוג אחר – תמיכה, שיחה וחיבוק עבור אוכלוסייה זו".יצחק פתיתו הוא דמות מוכרת בעיר. כבר ב-1997 הוא נבחר לראשונה למועצת העיר, והיה חבר המועצה הצעיר ביותר שנבחר: "נבחרתי לראשונה דרך הליכוד בעיר. בתקופה שיעקב אדרי היה ראש העיר. כיהנתי כמחזיק תיק הרווחה, ואני גאה מאוד בעשייה שלי, שפתחה את הדלת עבור פעילויות אחרות שקורות גם היום. למשל, הקמתי את היחידה לנפגעי סמים, ואת המרכז להנחייה ותמיכה בהורים, הובלתי את התכנית להרחבת סל השירותים לתושב, לרבות באמצעות קידום והקמת מבני ציבור לרווחת הכלל,  מוסדות שפועלים עד היום. במסגרת כהונתי כחבר מועצת העיר גם הקמנו את שכונת אורות ואת היכל התרבות בעיר, ואני שמח שתנופת הבנייה נמשכת גם היום, לאחר שהסנונית הראשונה הייתה בתקופתי.

בהמשך, צברתי ניסיון רב בשורה של תפקידים ציבוריים אותם מילאתי. כך, שימשתי כממלא מקום מנהל המתנ"ס בעיר, ומזה שבע שנים שימשתי כמנהל מחלקת התחבורה בעיר, עד שנאלצתי להתפטר על מנת להתמודד לראשות העיר. במקביל הקמתי יחד עם אילנית חפוטה את עמותת "מאיר פנים" באור עקיבא, ועד היום אני משמש כסגן מנהלת הסניף בהתנדבות מלאה. זהו תפקיד מורכב בו למדתי רבות על אף האתגרים הגדולים ביישום מדיניות התואמת את התנופה הגדולה שהעיר נמצאת בה, זאת בצל הקיפאון של הנהגת העיר. 

לצד הניסיון המקצועי המצטבר שלי בתחום המנהל הציבורי בעירנו, אני איש שטח הנמצא בקשר שוטף עם התושבים, מכל השכונות ורואה בשירות ערך עליון. לצד הפרקטיקה, אני בעל תארים אקדמיים במנהל, ממשל ומשפט, ניהול מערכות חינוך, ולאחרונה סיימתי תואר נוסף במשפטים".

                                                                 אנשי עשייה

סיעתו של פתיתו – סיעת "לב", מורכבת מאנשי עשייה רבים בעיר – ביניהם מנהלת היחידה לקידום נוער לשעבר זהבה אוחנה, שי שהם – מראשוני תושבי אור-ים וחבר ועד השכונה, אירית מורן-אבנעים – פעילת חינוך בולטת בעיר וגולן לוי – חבר הגרעין התורני בעיר. פתיתו אף היה הראשון שהצהיר כי ברשימתו ישולבו 50% נשים בשיטת ריצ'רץ': "אם מסתכלים היום על שולחן מקבלי ההחלטות בעיר, ישנה רק אישה אחת, וזה מצב איום ונורא בעיניי. איך שלא נסובב את זה, נקודת המבט שלנו היא גברית. אני חושב שככל שנעודד נשים להצטרף לשולחן העירייה, בין אם באמצעות 50/50 ובין אם באמצעות רשימות אחרות, זה מבורך. שיטת הריצ'רץ' מבטיחה שככל שהרשימה שלי תהיה גדולה יותר, בהכרח הנשים יתפסו בה חלק משמעותי מאוד. בחודשים האחרונים הציבור כולו נחשף לעשייה של הסיעה, שמייצגת את כל חלקי העיר ואת כל האוכלוסיות הרבות והמגוונות בה, ומאחדת תחת קורת גג אחת דעות שונות עם סובלנות לכל אחד ואחת מהם – זאת הבשורה שהרשימה מביאה איתה – לשלב כוחות ביחד ובוודאי לאחר אירועי השבעה באוקטובר, שהדגישו את הצורך באחדות ובציפוף השורות.

הנבחרת שלנו גיבשה תכנית אסטרטגית לחמש השנים הקרובות בכל התחומים, יחד עם אנשי מקצוע מובילים בנושאי מדיניות ציבורית. יחד עם הניסיון הרב שלנו והרצון הבוער לשינוי, אין לי ספק שנביא תקווה לתושבי אור עקיבא, שמאסו בפוליטיקה ישנה.

די לראות את הסיעה המגוונת שלנו ולהבין שהערך המוביל אותנו הוא אחדות וחיבורים - לכל אחד בסיעה שלנו יש את החוזקות בתחומו – זהבה אוחנה כבר 21 שנים בתחום החינוך בעיר, שי שהם הוא איש ביטחון בעל רקע משפטי בינלאומי, אירית באה מהעולם העסקי-ביטחוני וגולן פעיל חברתי כבר שנים רבות בעיר וידע רב בניהול מקצועי בעולם האזרחי, מאור לוזון בעלת ידע אקדמי בחינוך וקרימינולוגיה ועסקה בכך במוסדות שונים ואריה צרכיאן – פעיל עשרות שנים בפעילות חברתית ענפה כחבר הנהלת המתנ"ס ושותף להתנדבויות רבות בעיר".

בינתיים, חוזר פתיתו לעשייה הפוליטית, כאשר הוא מכוון לניצחון בבחירות שתיערכנה ב-27 בפברואר: "לצערי, העיר לא מנוהלת. כשאין ראש לעיר, כשיש ואקום מנהיגותי, זה מחלחל לכל עבר, והתושבים רואים את זה ונפגעים כתוצאה מכך בכל היבט שאפשר לחשוב. כשאין ניהול, אין מי שיספק שירות ראוי לתושב, אין מי שישרה עליו תחושת ביטחון, אין מי שיניע מערכות, יוביל ליישום מדיניות, ישיג תקציבים בהיקפים הנדרשים ויעלה צרכים שמגיעים מהתושבים. היום העירייה פועלת על נהג אוטומטי - אין חזון, אין מוטיבציה, אין הסתכלות קדימה. 

כשהנתונים מראים שבעוד עשור אור עקיבא תמנה כ-60 אלף תושבים, ההנהגה חייבת להתחיל להתנהל בהתאם לכך כבר עכשיו. בעז"ה כשאבחר לראשות העיר, חבריי לסיעה ואני נוביל מדיניות אחראית וחדשנית שתשים את התושב במרכז, ולא כסיסמה. בנינו חזון יצירתי ושאפתני לעירנו, הנתמך באסטרטגיה ותוכניות פעולה מקצועיות ליישום מיידי, הכוללות מטרות שאפשר למדוד. אני מתחייב להקשיב ולשתף את התושבים בתכניות – שכן הם הלב הפועם של העיר. לא עוד ציבור שקוף, אלא הנהגה קשובה. נצמצם את הפערים בין השכונות, נגביר את איכות החיים והסביבה בעיר ובעיקר - נחזיר את התחושה שהעיר נועדה בשביל התושבים החיים בה.

אין שום סיבה שהעיר לא תנוהל. חוסר המנהיגות, העדר הדוגמא האישית, וההסתכלות הצרה והאינטרסנטית של חלק מהמנהיגים שלנו פה, עד עכשיו, היא זו ש"תוקעת" את העיר. זה מתחיל בעיכוב התכניות להתחדשות העירונית, עובר דרך החלטות שרירותיות וחסרות היגיון בתכנון העיר, ולצערי מגיע עד המצב שכולנו מרגישים ונפגעים ממנו, שאין תחושת ביטחון בעיר. אסור שזה ימשיך לקרות.

אור עקיבא היא פנינה יקרה של תרבות, אנושיות ומסירות, וכולנו מרגישים בה תחושת ביתיות וקהילתיות. משימת חיי היא להוציא את האור החיובי הזה החוצה ולמצב אותה כעיר לדוגמא, שלה הישגים מרשימים. אני רוצה שתושבי העיר יהיו גאים בה, יהיו שותפים להצלחתה ושהם בהחלט יזכו לרמת חיים גבוהה, הנתמכת ברמת שירותים חדשנית ואיכותית".

 

 

 

 

 
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
יוסיפוב ניצח באור עקיבא בדרך לסיבוב שני
יוסיפוב ניצח באור עקיבא בדרך לסיבוב שני
   
חדרה בחרה בבן חיים
חדרה בחרה בבן חיים
   
תחנת מגן דוד אדום חדשה נחנכה בקיסריה
תחנת מגן דוד אדום חדשה נחנכה בקיסריה
   
כנס ראשון מסוגו בחדרה אירח את המתמודדים על ראשות העיר
כנס ראשון מסוגו בחדרה אירח את המתמודדים על ראשות העיר
   
"תנופה למושבות"
   
חברה חדרתית מאמצת את מכבי חיפה
חברה חדרתית מאמצת את מכבי חיפה
 לוקאלי
עובדים מיוחדים ומצטיינים עובדים מיוחדים ומצטיינים
הדיירים מאקי"ם חדרה העובדים במפעל "אשבל" זכו בתואר העובדים המצטיינים...

פלאשנט לוקאלי | 29.2.2024

במה תבחרו: יפן, סין, הודו או נפאל? במה תבחרו: יפן, סין, הודו או נפאל?
קבלו כמה מתכונים ייחודיים שיקחו אתכם לטיול רחוק מכאן – ספרינג רולס צבעוניים, ווג'י רולס כרוב סיני וראמן מהיר ומושלם....

פלאשנט לוקאלי | 27.2.2024

חגיגה דמוקרטית חגיגה דמוקרטית
קניון עופר חדרה יערוך ב- 27.2.24, ביום הבחירות לראשות המקומית, הפנינג משפחתי הכולל מגוון רחב של מופעים...

פלאשנט לוקאלי | 20.2.2024

קבלו את בוטיק קבלו את בוטיק "מיקה"
פלאשנט למען העסקים - החנות בת 15 שנה נמצאת במדרחוב המהמם שלנו בזכרון יעקב...

פלאשנט לוקאלי | 8.2.2024

נשנושים חורפיים בריאים נשנושים חורפיים בריאים
 שלושה מתכונים טעימים להתמודדות עם הקור...

פלאשנט לוקאלי | 4.2.2024

 מדברים על זה
התקנת מצלמות אבטחה ומערכות אבטחה לעסק התקנת מצלמות אבטחה ומערכות אבטחה לעסק
...

פלאשנט עסקים | 16.2.2024

לא סתם אחת: חברת השיווק המובילה בישראל לא סתם אחת: חברת השיווק המובילה בישראל
...

פלאשנט עסקים | 13.2.2024

מדריך מקיף להבנת מחירי התפילין: עובדות וגורמים מדריך מקיף להבנת מחירי התפילין: עובדות וגורמים
...

פלאשנט קהילה | 12.2.2024

המלגזה שתשנה את פני המפעל שלכם: איך בוחרים מלגזת דיזל טויוטה המלגזה שתשנה את פני המפעל שלכם: איך בוחרים מלגזת דיזל טויוטה
טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה בעולם, רתמה את יכולותיה גם לענף המלגזות. סדרת מלגזות הדיזל החדשה שלה מציעה איכות ובטיחות ללא פשרות, צריכת דלק משופרת, סביבת נהג ...

פלאשנט עסקים | 6.2.2024

איך למצוא מבצע בקניית מצבר לרכב איך למצוא מבצע בקניית מצבר לרכב
...

פלאשנט תחבורה | 6.2.2024

כל היתרונות של בחירת אולם לחינה במרכז כל היתרונות של בחירת אולם לחינה במרכז
...

פלאשנט קהילה | 5.2.2024

איזה רכבים מומלץ לשכור בחופשה בדובאי איזה רכבים מומלץ לשכור בחופשה בדובאי
...

פלאשנט תחבורה | 4.2.2024

גלה את המדריך האולטימטיבי לרילוקיישן לקפריסין: כל מה שאתה צריך לדעת! גלה את המדריך האולטימטיבי לרילוקיישן לקפריסין: כל מה שאתה צריך לדעת!
...

פלאשנט עסקים | 4.2.2024

טורבו עוקבים: שפר את העוקבים שלך ב-TikTok עם האפליקציה שלנו! טורבו עוקבים: שפר את העוקבים שלך ב-TikTok עם האפליקציה שלנו!
...

פלאשנט טכנולוגיה | 4.2.2024

מתכונים מומלצים לשבת המלכה שחובה עליכם להכין מתכונים מומלצים לשבת המלכה שחובה עליכם להכין
...

פלאשנט אוכל | 1.2.2024

פיתח אלרגיה לצבעי שיער ויזכה בפיצויים פיתח אלרגיה לצבעי שיער ויזכה בפיצויים
חברת הביטוח דחתה תחילה את תביעתו של מעצב השיער. רק לאחר שהוגשה נגדה תביעה לבית המשפט, היא נאותה לשלם...

פלאשנט חוק ומשפט | 28.1.2024

איך בוחרים ריהוט משרדי איכותי למשרד? איך בוחרים ריהוט משרדי איכותי למשרד?
...

פלאשנט עסקים | 25.1.2024

כיצד הצעות מחיר מקוונות יכולות לשפר את היעילות והמיתוג של העסק שלך? כיצד הצעות מחיר מקוונות יכולות לשפר את היעילות והמיתוג של העסק שלך?
...

פלאשנט עסקים | 25.1.2024

 הסכם ממון בין ידועים בציבור, יתבטל עם נישואיהם הסכם ממון בין ידועים בציבור, יתבטל עם נישואיהם
הסוגייה עלתה במאבק על דירה, בין גבר ישראלי לאישה זרה, שהוברחה לארץ...

פלאשנט חוק ומשפט | 23.1.2024

הכנסת כלב קטן לבית במהלך מלחמה ממושכת הכנסת כלב קטן לבית במהלך מלחמה ממושכת
...

פלאשנט טיפים והמלצות | 20.1.2024

כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ציוצים
גאווה חדרתית    גאווה חדרתית
Be פארםהגיעה לאור עקיבא    Be פארםהגיעה לאור עקיבא
הנבחרים לשגרירי המותג ASICS    הנבחרים לשגרירי המותג ASICS
חודש המשפחה בקניון עופר חדרה    חודש המשפחה בקניון עופר חדרה
במה תבחרו: יפן, סין, הודו או נפאל?
קבלו כמה מתכונים ייחודיים שיקחו אתכם לטיול רחוק מכאן ...

נגה גולן - צורפת ומעצבת מכל הלב
...

"שקשוק הקבקבים"
ליאת יעקובסון בעלת עסק שקיים מעל 15 שנה של קבקבים מעבוד...

עולם האומנות של דורית שפירא
דורית אוהבת לייצור חוויה ייחודית דרך יצירותיה הרב גוניו...

מסרגות הזהב של אלכסנדרה
אלכסנדרה תושבת פרדס-חנה תמיד חלמה, תוך כדי שהיא הלבישה ...

תיירות ונופש
חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר
החופש הגדול נגמר והחגים בדרך – זה ה...
תיירות ונופש | ממומן

יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

טיפים והמלצות
ישראלים עושים מיליונים מספורט ישראלים עושים מיליונים מספורט
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך לשמור על צנרת המים הביתית איך לשמור על צנרת המים הביתית
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך מוצאים מוהל רופא מומלץ?  איך מוצאים מוהל רופא מומלץ? 
...
טיפים והמלצות | ממומן

דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה
...
טיפים והמלצות | ממומן

בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר
...
טיפים והמלצות | ממומן

בעריכת: מירב טור
"פנינה של כתבה"
הפנינים חדרו לאופנה בשנות ה-20 וה-30. הן משובצות על אבי...

הקאמבק של הבד הקאמבק של הבד "הנראה והבלתי נראה"
...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה