''הלב הפועם של העיר'' - פלאשנט חדשות -
יום שני, 15 ביולי 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   רכילות
"הלב הפועם של העיר"
פלאשנט חדשות
יום שלישי, 30 בינואר 2024, 14:16

יצחק פתיתו וסיעת "לב" מציגים אחדות ועשייה באור עקיבא גם בתקופת המלחמה
את יצחק פתיתו קשה מאוד לתפוס בימים אלו. בין ישיבה פוליטית לאחרת, הוא מבלה את זמנו בחמ"ל שהקים על מנת לקלוט את מאות תושבי הצפון והדרום שגדשו את אור עקיבא: "כבר ב7/10 הבנו שהולכת להתפתח מערכה ארוכה, ושאסור לנו לעמוד מנגד. על אף שהיינו בשיאה של מערכת הבחירות, החלטנו להשהות את הכל ולהתגייס למען מדינת ישראל. כשאני אומר "להתגייס" אני מתכוון בשני מובנים – גם במובן הצבאי, שכן שני חברי סיעתי – שי שהם וגולן לוי גויסו בצו 8, וגם במובן החברתי – הפכנו את מטה הבחירות לחמ"ל שבשלב הראשון הוציא מזון וציוד לחיילי צה"ל בצפון ובדרום – בשיתוף פעולה מלא שנמשך עד היום עם עמותת "מאיר פנים- קרן אור קיסריה", ובשלב השני הפך למרכז קליטה של ממש עבור מפונים שהגיעו אלינו. בהתחלה, זה התנהל כמו מבצע צבאי של ממש – עשרות תושבי אור עקיבא הגיעו לכאן כל יום – הביאו מזון חם ויבש, ארזו, תרמו ורק חיפשו איפה אפשר לתת לחיילים שלנו. את המשבר הגדול של החוסר בציוד הרגשנו על בשרנו, כאשר בשבוע הראשון מלבד ביגוד ומזון גייסנו עשרות אלפי שקלים מתורמים בחו"ל ששימשו לרכישת ציוד צבאי – אפודים, ציוד טקטי וקסדות. לאחר שהחזית הזאת התייצבה, התמודדנו עם אתגר אחר – קלטנו כ-100 משפחות מכל רחבי הארץ".במסגרת תהליך הקליטה, דאגו בחמ"ל של פתיתו למפונים לקורת גג, ריהוט מלא ואף לקליטה במוסדות העירייה: "כשאנשים הגיעו לכאן, הם הגיעו רק עם הבגדים שעליהם. זה היה נורא לראות איך אנחנו נאלצים לדאוג להם לדירות, אבל גם לדברים פשוטים כמו גופיות וטיטולים לילדים. רוב המפונים שהגיעו לכאן הגיעו מיישובים ולא מקיבוצים, ולכן לא הגיעו לכאן כקהילה – אז גם סייענו להם בקליטה במוסדות החינוך של העיר. החמ"ל שלנו הוא החמ"ל היחידי שפועל גם היום, ומספק סיוע גם לאחר הקליטה – בין אם סיוע פיזי באמצעות ציוד ובין אם סיוע מסוג אחר – תמיכה, שיחה וחיבוק עבור אוכלוסייה זו".יצחק פתיתו הוא דמות מוכרת בעיר. כבר ב-1997 הוא נבחר לראשונה למועצת העיר, והיה חבר המועצה הצעיר ביותר שנבחר: "נבחרתי לראשונה דרך הליכוד בעיר. בתקופה שיעקב אדרי היה ראש העיר. כיהנתי כמחזיק תיק הרווחה, ואני גאה מאוד בעשייה שלי, שפתחה את הדלת עבור פעילויות אחרות שקורות גם היום. למשל, הקמתי את היחידה לנפגעי סמים, ואת המרכז להנחייה ותמיכה בהורים, הובלתי את התכנית להרחבת סל השירותים לתושב, לרבות באמצעות קידום והקמת מבני ציבור לרווחת הכלל,  מוסדות שפועלים עד היום. במסגרת כהונתי כחבר מועצת העיר גם הקמנו את שכונת אורות ואת היכל התרבות בעיר, ואני שמח שתנופת הבנייה נמשכת גם היום, לאחר שהסנונית הראשונה הייתה בתקופתי.

בהמשך, צברתי ניסיון רב בשורה של תפקידים ציבוריים אותם מילאתי. כך, שימשתי כממלא מקום מנהל המתנ"ס בעיר, ומזה שבע שנים שימשתי כמנהל מחלקת התחבורה בעיר, עד שנאלצתי להתפטר על מנת להתמודד לראשות העיר. במקביל הקמתי יחד עם אילנית חפוטה את עמותת "מאיר פנים" באור עקיבא, ועד היום אני משמש כסגן מנהלת הסניף בהתנדבות מלאה. זהו תפקיד מורכב בו למדתי רבות על אף האתגרים הגדולים ביישום מדיניות התואמת את התנופה הגדולה שהעיר נמצאת בה, זאת בצל הקיפאון של הנהגת העיר. 

לצד הניסיון המקצועי המצטבר שלי בתחום המנהל הציבורי בעירנו, אני איש שטח הנמצא בקשר שוטף עם התושבים, מכל השכונות ורואה בשירות ערך עליון. לצד הפרקטיקה, אני בעל תארים אקדמיים במנהל, ממשל ומשפט, ניהול מערכות חינוך, ולאחרונה סיימתי תואר נוסף במשפטים".

                                                                 אנשי עשייה

סיעתו של פתיתו – סיעת "לב", מורכבת מאנשי עשייה רבים בעיר – ביניהם מנהלת היחידה לקידום נוער לשעבר זהבה אוחנה, שי שהם – מראשוני תושבי אור-ים וחבר ועד השכונה, אירית מורן-אבנעים – פעילת חינוך בולטת בעיר וגולן לוי – חבר הגרעין התורני בעיר. פתיתו אף היה הראשון שהצהיר כי ברשימתו ישולבו 50% נשים בשיטת ריצ'רץ': "אם מסתכלים היום על שולחן מקבלי ההחלטות בעיר, ישנה רק אישה אחת, וזה מצב איום ונורא בעיניי. איך שלא נסובב את זה, נקודת המבט שלנו היא גברית. אני חושב שככל שנעודד נשים להצטרף לשולחן העירייה, בין אם באמצעות 50/50 ובין אם באמצעות רשימות אחרות, זה מבורך. שיטת הריצ'רץ' מבטיחה שככל שהרשימה שלי תהיה גדולה יותר, בהכרח הנשים יתפסו בה חלק משמעותי מאוד. בחודשים האחרונים הציבור כולו נחשף לעשייה של הסיעה, שמייצגת את כל חלקי העיר ואת כל האוכלוסיות הרבות והמגוונות בה, ומאחדת תחת קורת גג אחת דעות שונות עם סובלנות לכל אחד ואחת מהם – זאת הבשורה שהרשימה מביאה איתה – לשלב כוחות ביחד ובוודאי לאחר אירועי השבעה באוקטובר, שהדגישו את הצורך באחדות ובציפוף השורות.

הנבחרת שלנו גיבשה תכנית אסטרטגית לחמש השנים הקרובות בכל התחומים, יחד עם אנשי מקצוע מובילים בנושאי מדיניות ציבורית. יחד עם הניסיון הרב שלנו והרצון הבוער לשינוי, אין לי ספק שנביא תקווה לתושבי אור עקיבא, שמאסו בפוליטיקה ישנה.

די לראות את הסיעה המגוונת שלנו ולהבין שהערך המוביל אותנו הוא אחדות וחיבורים - לכל אחד בסיעה שלנו יש את החוזקות בתחומו – זהבה אוחנה כבר 21 שנים בתחום החינוך בעיר, שי שהם הוא איש ביטחון בעל רקע משפטי בינלאומי, אירית באה מהעולם העסקי-ביטחוני וגולן פעיל חברתי כבר שנים רבות בעיר וידע רב בניהול מקצועי בעולם האזרחי, מאור לוזון בעלת ידע אקדמי בחינוך וקרימינולוגיה ועסקה בכך במוסדות שונים ואריה צרכיאן – פעיל עשרות שנים בפעילות חברתית ענפה כחבר הנהלת המתנ"ס ושותף להתנדבויות רבות בעיר".

בינתיים, חוזר פתיתו לעשייה הפוליטית, כאשר הוא מכוון לניצחון בבחירות שתיערכנה ב-27 בפברואר: "לצערי, העיר לא מנוהלת. כשאין ראש לעיר, כשיש ואקום מנהיגותי, זה מחלחל לכל עבר, והתושבים רואים את זה ונפגעים כתוצאה מכך בכל היבט שאפשר לחשוב. כשאין ניהול, אין מי שיספק שירות ראוי לתושב, אין מי שישרה עליו תחושת ביטחון, אין מי שיניע מערכות, יוביל ליישום מדיניות, ישיג תקציבים בהיקפים הנדרשים ויעלה צרכים שמגיעים מהתושבים. היום העירייה פועלת על נהג אוטומטי - אין חזון, אין מוטיבציה, אין הסתכלות קדימה. 

כשהנתונים מראים שבעוד עשור אור עקיבא תמנה כ-60 אלף תושבים, ההנהגה חייבת להתחיל להתנהל בהתאם לכך כבר עכשיו. בעז"ה כשאבחר לראשות העיר, חבריי לסיעה ואני נוביל מדיניות אחראית וחדשנית שתשים את התושב במרכז, ולא כסיסמה. בנינו חזון יצירתי ושאפתני לעירנו, הנתמך באסטרטגיה ותוכניות פעולה מקצועיות ליישום מיידי, הכוללות מטרות שאפשר למדוד. אני מתחייב להקשיב ולשתף את התושבים בתכניות – שכן הם הלב הפועם של העיר. לא עוד ציבור שקוף, אלא הנהגה קשובה. נצמצם את הפערים בין השכונות, נגביר את איכות החיים והסביבה בעיר ובעיקר - נחזיר את התחושה שהעיר נועדה בשביל התושבים החיים בה.

אין שום סיבה שהעיר לא תנוהל. חוסר המנהיגות, העדר הדוגמא האישית, וההסתכלות הצרה והאינטרסנטית של חלק מהמנהיגים שלנו פה, עד עכשיו, היא זו ש"תוקעת" את העיר. זה מתחיל בעיכוב התכניות להתחדשות העירונית, עובר דרך החלטות שרירותיות וחסרות היגיון בתכנון העיר, ולצערי מגיע עד המצב שכולנו מרגישים ונפגעים ממנו, שאין תחושת ביטחון בעיר. אסור שזה ימשיך לקרות.

אור עקיבא היא פנינה יקרה של תרבות, אנושיות ומסירות, וכולנו מרגישים בה תחושת ביתיות וקהילתיות. משימת חיי היא להוציא את האור החיובי הזה החוצה ולמצב אותה כעיר לדוגמא, שלה הישגים מרשימים. אני רוצה שתושבי העיר יהיו גאים בה, יהיו שותפים להצלחתה ושהם בהחלט יזכו לרמת חיים גבוהה, הנתמכת ברמת שירותים חדשנית ואיכותית".

 

 

 

 

 
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
המספרה הידועה עשתה תספורת להכנסות
המספרה הידועה עשתה תספורת להכנסות
   
"עלינו שלב בהתפתחות האשכול"
   
חמישה שב
חמישה שב"חים נתפסו בחדרה
   
מתחברים לקואליציה
מתחברים לקואליציה
   
פעמיים בשבוע
פעמיים בשבוע
   
עיריית חדרה ממשיכה לא לשלם לספקים
עיריית חדרה ממשיכה לא לשלם לספקים
 לוקאלי
מגן שר הבריאות הוענק לארגון זק מגן שר הבריאות הוענק לארגון זק"א
...

פלאשנט לוקאלי | 12.7.2024

מרגש: מופע ״השביעי באוקטובר״ יצא לדרך בהיכל בתרבות באור עקיבא מרגש: מופע ״השביעי באוקטובר״ יצא לדרך בהיכל בתרבות באור עקיבא
מול אולם מלא עד אפס מקום התקיים המופע של בנות החוגים, מגיל 3-18 , בסטודיו ענת בהיכל התרבות באור עקיבא. ...

פלאשנט לוקאלי | 8.7.2024

״עדי ה- ADHD מכפר גלעדי״ ״עדי ה- ADHD מכפר גלעדי״
יורם לוי, יוצר, פרסומאי בכיר בעולם הפרסום, מוסיקאי, סופר ומרצה. תושב זכרון יעקב, כתב את ספר הילדים החדש...

פלאשנט לוקאלי | 27.6.2024

שותפות בצל מלחמה שותפות בצל מלחמה
ראשי רשויות יהודים ובדואים חתמו על אמנה משותפת לקידום חיים משותפים...

פלאשנט לוקאלי | 26.6.2024

המתנדבת המצטיינת באור עקיבא המתנדבת המצטיינת באור עקיבא
עדן פארן, תלמידת אולפנת אמית שחר אור עקיבא...

פלאשנט לוקאלי | 19.6.2024

 מדברים על זה
החלק המרכזי במעבר דירה - איך לבחור ריהוט לבית החלק המרכזי במעבר דירה - איך לבחור ריהוט לבית
...

פלאשנט עסקים | 9.7.2024

פצוע קשה בקטטה בחדרה פצוע קשה בקטטה בחדרה
צוותי מד"א פינו לבית החולים עם חבלת ראש גבר בן 46 שנפצע בקטטה...

פלאשנט חוק ומשפט | 23.6.2024

עיבוד מתכת בעובדיה אייל עיבוד מתכת בעובדיה אייל
...

פלאשנט עסקים | 20.6.2024

שימוש בקירות מסך מזכוכית בבנייני משרדים – כל מה שצריך לדעת שימוש בקירות מסך מזכוכית בבנייני משרדים – כל מה שצריך לדעת
...

פלאשנט עסקים | 20.6.2024

מהן גדרות אלומיניום להרכבה עצמית?  מהן גדרות אלומיניום להרכבה עצמית? 
...

פלאשנט עסקים | 19.6.2024

7 טיפים לשמירה על עור הפנים בקיץ 7 טיפים לשמירה על עור הפנים בקיץ
...

פלאשנט צרכנות | 19.6.2024

נחשים בשרון: מדריך מקיף לתושבי האזור נחשים בשרון: מדריך מקיף לתושבי האזור
...

פלאשנט טיפים והמלצות | 18.6.2024

פינוי בינוי בחדרה: כיצד לשלוט בתהליך? פינוי בינוי בחדרה: כיצד לשלוט בתהליך?
...

פלאשנט עסקים | 12.6.2024

טקטיקות חדשניות בשיווק דיגיטלי טקטיקות חדשניות בשיווק דיגיטלי
...

פלאשנט עסקים | 31.5.2024

הכתובת על הקיר הכתובת על הקיר
שני רימוני רסס ואקדח נמצאו בדירה בשכונת גבעת אולגה....

פלאשנט חוק ומשפט | 28.5.2024

הכול על בית הדין לעררים הגשת ערר הכול על בית הדין לעררים הגשת ערר
...

פלאשנט עסקים | 23.5.2024

גלו את היתרונות שתקבלו מקידום אתרים לעסק שלך גלו את היתרונות שתקבלו מקידום אתרים לעסק שלך
...

פלאשנט עסקים | 19.5.2024

תשלום טסט לרכב: הכנה לטסט ואפשרויות התשלום תשלום טסט לרכב: הכנה לטסט ואפשרויות התשלום
...

פלאשנט תחבורה | 2.5.2024

חברת הסעות מציעה את יתרון הבטיחות ולכן נחשבת לבחירה המועדפת היום חברת הסעות מציעה את יתרון הבטיחות ולכן נחשבת לבחירה המועדפת היום
...

פלאשנט תחבורה | 2.5.2024

קייטנת הקיץ שכולה חוויות – היכנסו וגלו קייטנת הקיץ שכולה חוויות – היכנסו וגלו
...

פלאשנט חינוך | 24.4.2024

כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ציוצים
במתנ    במתנ"ס גבעת אולגה פתחו את הקיץ
הפנים החדשות של רשת ההלבשה התחתונה    הפנים החדשות של רשת ההלבשה התחתונה
הטכנודע על המפה    הטכנודע על המפה
מזל טוב לנויה רובין    מזל טוב לנויה רובין
במה תבחרו: יפן, סין, הודו או נפאל?
קבלו כמה מתכונים ייחודיים שיקחו אתכם לטיול רחוק מכאן ...

נגה גולן - צורפת ומעצבת מכל הלב
...

"שקשוק הקבקבים"
ליאת יעקובסון בעלת עסק שקיים מעל 15 שנה של קבקבים מעבוד...

עולם האומנות של דורית שפירא
דורית אוהבת לייצור חוויה ייחודית דרך יצירותיה הרב גוניו...

מסרגות הזהב של אלכסנדרה
אלכסנדרה תושבת פרדס-חנה תמיד חלמה, תוך כדי שהיא הלבישה ...

תיירות ונופש
חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר
החופש הגדול נגמר והחגים בדרך – זה ה...
תיירות ונופש | ממומן

יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

טיפים והמלצות
נחשים בשרון: מדריך מקיף לתושבי האזור נחשים בשרון: מדריך מקיף לתושבי האזור
...
טיפים והמלצות | ממומן

ישראלים עושים מיליונים מספורט ישראלים עושים מיליונים מספורט
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך לשמור על צנרת המים הביתית איך לשמור על צנרת המים הביתית
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך מוצאים מוהל רופא מומלץ?  איך מוצאים מוהל רופא מומלץ? 
...
טיפים והמלצות | ממומן

דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה
...
טיפים והמלצות | ממומן

בעריכת: מירב טור
"פנינה של כתבה"
הפנינים חדרו לאופנה בשנות ה-20 וה-30. הן משובצות על אבי...

הקאמבק של הבד הקאמבק של הבד "הנראה והבלתי נראה"
...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה