פלאשנט עסקים - ''כלים לחיים''
יום חמישי, 13 ביוני 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   רכילות
"כלים לחיים"
פלאשנט עסקים
יום חמישי, 14 בדצמבר 2023, 07:14

קרן אור דובינסקי, בעלת סטודיו "כלים לחיים" ליצירת קרמיקה ואושר, רחוב המייסדים, מדרחוב זכרון יעקב 
קרן אור דובינסקי: סטודיו "כלים לחיים" נוצר לפני שמונה שנים בתחילת 2015. בגלגולו הראשוני היה חדרון קטן בו הייתי מקדרת להנאתי, במחסן ששופץ לסטודיו ביתי  מתחת לבית, זו היתה הגשמת חלום מעין לידה מחודשת של עצמי בחצר יפיפיה ופורחת, מידי שבוע הגיעו תלמידים מגן חובה ועד תיכון ליצור בקרמיקה בעזרת טכניקות מעולמות הNLP עבודת דמיון, השנים חלפו הסטודיו גדל, השמועה התפשטה לה אט אט, שבסטודיו שלי יוצרים ומגשימים חלומות, הגיעו זוגות, בכל גיל ומגדר, הורים וילדים לסדנאות פרטיות על האובניים, קבוצות חברים לחגוג אירוע משמח, גיבושי עובדים, ימי כיף לקציני צה"ל ועוד. וכל מה שרציתי היה להפיץ את הברכה והמתנות שמביא עמו החומר, ואז יום אחד פרצה הקורונה, על פניו היה נראה שהחלום מתנפץ כשבוקר אחד הודיעו לי שמוכרים את ביתנו ונאלץ להיפרד גם מהסטודיו, אך מניסיון העבר עבורי היתה זו קפיצה קוונטית וסימן שיש סיכוי שהחלום לגדול עוד יקרה, בזכות הקורונה "נאלצתי" לעזוב את הסטודיו הביתי המפנק ולגלות שמרחק שני רחובות מחכה לי הסטודיו, ברח' המייסדים 37 במדרחוב של זכרון יעקב".

מאין נולד הרעיון?

"הרעיון להקים את הסטודיו כמו בהרבה מקרים בחיי, היה הברקה של רגע, באותה תקופה ב- 2015 הייתי רכזת התרבות של מועדון שורדי השואה בזכרון יעקב. מאוד אהבתי לשלב בין הפעילויות את עבודת החומר הקרמי, ראיתי איך אנשים מבוגרים וילדים נכנסים לתוך אווירה של רוגע, מעין מדיטציה פעילה שבסופה התוצר מעורר בהם התרגשות גאווה והערכה עצמית לתהליך וליצירה בכלל. מתוך אהבתי הרבה לקרמיקה וקדרות, החלטתי לעשות שינוי מהותי לקחת את כל הכלים שרכשתי בחיי ולהנגיש אותם לאנשים דרך הסדנאות וטכניקות היצירה, שילבתי את כל הכשרותיי, NLP, יעוץ זוגי, הדרכת אומנות משקמת טיפול בטראומה ותקשורת מקרבת לשיטת שבה כל ה"כלים לחיים" שלובים זה בזה, והופכים את חווית החומר והיצירה בקרמיקה לחוויה מעצימה ומספקת לכל החיים. המקום הפך להיות מרכז ליצירת קרמיקה ואושר לחיבור בין אנשים לעצמם ולקרוביהם. היום מגיעים אנשים מכל הארץ והעולם לסדנאות קדרות נכנסים סקפטיים ומלאי פיקפוק ויוצאים מחוזקים מאמינים ומלאי סיפוק. התהליך הקצר גורם להם להאמין ביכולותיהם, דרך עבודה עם חומר".

מהי ההתמחות/השירות?

"הסטודיו / מרכז מציע מגוון רחב של סדנאות קרמיקה וקדרות,  החל מסדנאות משפחתיות למתחילים, סדנאות לזוגות הבאים לציין אירוע וזוכים ליעוץ ושידרוג ערכים בתוך מערכת היחסים ביניהם, ניתן לקבוע גם סדנאות קרמיקה לגיבוש עובדים,  ימי הולדת, מסיבת גיוס, יום נישואים, ויש הבאים לסדנאות פרטיות ללימוד קדרות ופיסול  ישנן גם סדנאות מתקדמות כגון יצירת גופי תאורה מחומר קרמי, שריפות רקו (בתנור גז לשריפות בסגנון יפני) סדנת כלים גדולים(בקרוב) רוב הסדנאות מועברות על ידיי במקרים ספציפיים גם ע"י מומחים בתחום המלווים  את המשתתפים בכל שלבי היצירה. לאחרונה השקנו  חוגי ציור לילדים, חדר פודקאסט וחדר לטפולים שבו אני מטפלת באופן פרטני בילדים ומבוגרים במגוון טכניקות מארגז הכלים שלי NLP, אימון לערכים ולמציאת זוגיות, יעוץ זוגי דיפרציולוגי, אקסס בארס תטא הילינג, אמנות משקמת, בהתאמה אישית. אני מזמינה מטפלים יוצרים ומנחי סדנאות ליצור קשר ולבוא להנחות אצלנו סדנאות, ניתן להשכיר מרחב לפי ססיות שעתיות יומיות שבועיות וחודשיות לפרטיים ולקבוצות עד 12 משתתפים. כמו כן שיתופי פעולה מבורכים ביותר ירידי אמנות בחצר וכו'".

איך מתנהלים בזמן מלחמה?

"מציאות של מלחמה מאתגרת מאוד עבור עסקים קטנים כמו שלי. עם זאת, כבר בתחילת המלחמה הבנתי שעל אף שהרחובות ריקים, המדרחוב שומם ורוב הסדנאות שנקבעו קדימה בוטלו, עלי להגיע בכל בוקר לפתוח את המרחב למי שאולי זקוקים לו, זוכרת שבאחד הבקרים,  יצאתי מהבית (ברחתי מהמדיה) ובעלי זיו שאל אותי לאן אני הולכת? עניתי לו מתוך אמונה שלמה: "לסטודיו, יש משפחה שמחכה לי". וכשהגעתי עמדו מחוץ לדלת משפחה של שש נפשות והאבא אמר בקול חלוש אנחנו פליטים מהדרום חשבנו לעשות קצת קרמיקה לשחרר את הראש והלב מכל מה שקרה... בליבי חייכתי וידעתי שהכל מכוון מלמעלה, שהמשפחה הזו מהדרום הם הסיבה שעלי לפתוח את הסטודיו, כמוהם ואחריהם הגיעו עוד מפונים רבים מהצפון והדרום המתארחים במלונות ובבתים בזכרון יעקב,  מדי בוקר אני מקפידה להמשיך ולהגיע לפתוח את הסטודיו ליצור לפעול ולקיים את הסדנאות, מתוך אמונה שאמנות היא מרפא ומפלט לנשמה וחשובה מאוד גם בזמנים קשים. בעקבות המלחמה הרבה דברים השתנו: גידול בעלויות, במיוחד של חומרי גלם: מחירי חומרי הגלם המשמשים בסדנאות, כגון חימר, צבע ותנורים, עלו משמעותית מאז תחילת המלחמה. זה גרם לעלייה בעלויות הסדנאות, וחלק מהלקוחות נאלצו לוותר עליהן וכולי תקווה שיחזרו להנות מהמתנה שיש לסדנאות להציע.

ירידה בכמות הלקוחות: המלחמה גרמה לירידה בצריכת הפנאי בכלל, וגם בצריכת פנאי יצירתי. אנשים רבים מרגישים חרדה ומצוקה, ואינם מרגישים בנוח לצאת מביתם או להשתתף בפעילויות קבוצתיות, עם זאת ברצוני לקרוא לכל מי שמרגיש צורך להיות ביחד, לתאם להגיע ולבוא ליצור".

האם לקוחות מגיעים?

"כן, עדיין מגיעים לקוחות לסדנאות, אך כמות הלקוחות ירדה באופן משמעותי. בשבוע האחרון חלה התעוררות וגדילה בהזמנות,  אנשים מתאוששים וחוזרים לבקש לעצמם חווים מרגשות משמחות ומעצימות. אחת הדרכים שמצאתי לעודד אנשים להצטרף לסדנאות היא לארגן הפנינג אחה"צ של פעילות כיפית לכל המשפחה, תחנות יצירה, בחצר הסטודיו כולם מוזמנים לקחת פסק זמן ולהגיע לזמן איכות ויצירה. זוהי דרכי למשוך אנשים חדשים ולעודד אותם להצטרף לסדנאות".

מה יעזור לך לעבור את תקופת המלחמה?  

"כדי לעבור את תקופת המלחמה פעלתי במספר אפיקים: מוצאת  דרכים להגיע לאנשים חדשים ולעודד אותם להצטרף לסדנאות או להגיע לטיפולים פרטניים בקליניקה, מפעילה קמפיינים פרסומיים ברשתות החברתיות, משתפת פעולה עם עסקים מקומיים. מידי רביעי 10:30-13:00 אני מפעילה "סטודיו פתוח" לקרמיקה וקדרות כל מי שרוצה ליצור בחומר או על האובניים מוזמן לתאם מראש, מזמינה אנשים מהתחום שיכולים לעזור לי בסדנאות או בעבודה במסגרת העסק. אני פונה לסטודנטים לאמנות, ולאנשים שיש להם ניסיון בקרמיקה וקדרות".

מי יכול לסייע? 

"המועצה שפועלת להביא פרסום ופעילויות ייחודיות בתקופה מאתגרת זו,  שוק חקלאים מקומי במדרחוב מידי שישי, הרכבי מוסיקה המופיעים בפאבים ומסעדות מקומיות. כל פרסום מסייע בפרט פרסום מפה לאוזן, זה הזמן לקחת אחריות ולהיות ערבים זה לזו, אם הייתם אצלי בסדנא או בכל סדנא אחרת,  ספרו לחבריכם, גם כאלה שאינם מקומיים, ספרו על החוויה, העבירו הלאה ופרגנו מכל הלב".

מה תאחלי לעצמך לימים שאחרי המלחמה?

"אני מאחלת לעצמי שהעסק שלי "סטודיו  כלים לחיים" ימשיך להתקיים ולצמוח, ויהפוך למרכז אמנויות וטיפול ושאוכל להמשיך להציע לאנשים חוויה יצירתית ומרגיעה , וכן טיפולים בתחומים נוספים, שירותים נוספים, כגון אימון אישי וטיפולי NLP, ויעוץ זוגי דיפרנציולוגי לערכים. מאחלת לעצמי להקליט תסכיתים בחדר הפודקאסט החדש שלנו ושאנשים המעוניינים להקים לעצמם ערוץ פודקאסט ידעו שהם יכולים לעשות זאת אצלנו בזכרון יעקב, אני גם מאחלת שכל מי שחווה את המלחמה מקרוב או מרחוק וימצא את הדרך להחלים ולחזור לחיים נורמליים, שמחים ומלאי אמונה. ולתושבי המדינה שלנו אני מאחלת לזכור טוב טוב שאין לנו ארץ אחרת והגיע תורינו להיות אור לכולם".סטודיו כלים לחיים א'-ה' 10:30-18:00 יום ו' 10:30-15:00, טלפון להתקשרות :052-8997790 לתאום סדנאות.צילום: קרן אור דובינסקי, בר דובינסקי

 

קרן אור דובינסקי צילום: בר דובינסקי

 

 
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
תומכות בעסקים בזמן המלחמה הגיעו לפרדס חנה
   
"נינה קונדיטורית בוטיק"
   
מקריית שמונה לזכרון יעקב
   
לצלוח את האתגרים
   
סטודיו לציור חופשי
   
"יס קלאב – תגידי כן"
   
פלאשנט למען העסקים
   
מותגים מובילים במחיר מפתיע
   
"הסיור הפרקולינרי"
   
יחד ננצח - למען העסקים שלנו
   
כולנו למען עדי פיטוסי
   
"אלמוגים אור ים" יוצא לדרך
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
ציוצים
קבלו את את הגבינות האורגניות של משק הר פרחים    קבלו את את הגבינות האורגניות של משק הר פרחים
 מעל ל- 60,000 אזרחים וחיילים קבלו סיוע מעמותת נט     מעל ל- 60,000 אזרחים וחיילים קבלו סיוע מעמותת נט"ל
לא תנצחו אותם    לא תנצחו אותם
מצדיעים למתגייסות והמתגייסות מפרדס חנה    מצדיעים למתגייסות והמתגייסות מפרדס חנה
במה תבחרו: יפן, סין, הודו או נפאל?
קבלו כמה מתכונים ייחודיים שיקחו אתכם לטיול רחוק מכאן ...

נגה גולן - צורפת ומעצבת מכל הלב
...

"שקשוק הקבקבים"
ליאת יעקובסון בעלת עסק שקיים מעל 15 שנה של קבקבים מעבוד...

עולם האומנות של דורית שפירא
דורית אוהבת לייצור חוויה ייחודית דרך יצירותיה הרב גוניו...

מסרגות הזהב של אלכסנדרה
אלכסנדרה תושבת פרדס-חנה תמיד חלמה, תוך כדי שהיא הלבישה ...

תיירות ונופש
חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר חכם בשמש: 5 חופשות משפחתיות בארץ בספטמבר
החופש הגדול נגמר והחגים בדרך – זה ה...
תיירות ונופש | ממומן

יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות יתרונות של אכסניה בצפון לעומת אופציות לינה אחרות
...
תיירות ונופש | ממומן

3 צימרים מובילים בצפון 3 צימרים מובילים בצפון
הכירו את הצימרים המומלצים ביותר בצפ...
תיירות ונופש | ממומן

פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה פאן אנד סאן - איציק כהן כובש את נהריה
בין שלל הצגות וצילומים לסדרה חדשה, ...
תיירות ונופש

חופשה אומנותית בישראל חופשה אומנותית בישראל
אפשרות מאוד מיוחדת לחופשה ולנופש הי...
תיירות ונופש | ממומן

טיפים והמלצות
ישראלים עושים מיליונים מספורט ישראלים עושים מיליונים מספורט
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך לשמור על צנרת המים הביתית איך לשמור על צנרת המים הביתית
...
טיפים והמלצות | ממומן

איך מוצאים מוהל רופא מומלץ?  איך מוצאים מוהל רופא מומלץ? 
...
טיפים והמלצות | ממומן

דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה דילמה לקראת החתונה: שמלות כלה לרכישה והשכרה
...
טיפים והמלצות | ממומן

בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר בונים ומעצבים - המרכז לעבודות גבס בטיפים שאתם חייבים להכיר
...
טיפים והמלצות | ממומן

בעריכת: מירב טור
"פנינה של כתבה"
הפנינים חדרו לאופנה בשנות ה-20 וה-30. הן משובצות על אבי...

הקאמבק של הבד הקאמבק של הבד "הנראה והבלתי נראה"
...


© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |
פלאשנט - חדשות חדרה והסביבה | עיתון בחדרה | עיתונים מקומיים בחדרה | מקומונים בחדרה | מגזין בחדרה והסביבה | מגזינים בחדרה | עיתון בחדרה והסביבה | מקומון בחדרה והסביבה