פלאשנט תרבות - ''אני מרגישה את הכאב של האדמה''
יום ראשון, 16 ביוני 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   רכילות
"אני מרגישה את הכאב של האדמה"
פלאשנט תרבות
יום חמישי, 21 בדצמבר 2023, 09:24

כמישהי ששילמה מחיר משנה חיים, שאיבדה את אביה במלחמת ששת הימים ומבינה מה משמעותו של מחיר הדמים, אני מנסה, וזה אולי יישמע יומרני באמצעות האמנות, להציל חיים.
לעתים בתקופות הקשות, האמנים מרגישים לא ראויים ומיותרים, אולם כשמסתכלים על התמונה הגדולה מבינים שהאמנים הם אלה שמבטאים את רוח הדברים באופן ויזואלי ואת הרגשות בתקופות הללו.

כמישהי ששילמה מחיר משנה חיים, שאיבדה את אביה במלחמת ששת הימים ומבינה מה משמעותו של מחיר הדמים, אני מנסה, וזה אולי יישמע יומרני באמצעות האמנות, להציל חיים.

המתקפה האכזרית ב- 7.10 התרחשה שלושה ימים לאחר אירוע גדול ומרגש שהתרחש בים המלח ובירושלים. אירוע שבו מאות נשים יהודיות ופלסטינאיות חברו יחדיו ובתמיכתן של נשים משפיעניות מהעולם יצרו מפגש למען אחדות ושלום בארצנו ובמזרח התיכון.

כילדה שגדלה בבית ללא דמות אב, תמיד הרגשתי קצת שונה מכולם. חיפשתי תשובות לשאלות קיומיות ואיזושהי שליחות, ייעוד או מטרה. התחברתי לספרים, למוסיקה ולתנועה. בילדות הייתי קצת מתבודדת וקצת יוצאת דופן וכבר בתיכון לא הסכמתי ללכת בתלם.

באותה תקופה התחברתי במיוחד למשפט מספרו של יגאל לב, אותו כתבתי בטוש שחור ובלתי מחיק על מכנסי הג'ינס שלי:

"באלוהים אמא, אני שונא את המלחמה".

אני מאמינה באחדות האנושות דרך מכנה משותף של אהבה. אמפתיה, חמלה והבנה שתפקידנו בעולם הוא לשרת את כדור הארץ ואת הבריאה. בשנים האחרונות אני עוסקת בקידום ערכי השלום והאהבה באמצעות אומנות.

במלחמת צוק איתן עיצבתי תליון ציפורי אהבה ושלום ושלחתי במתנה יחד עם שותפה מארה"ב 42 שרשראות לאימהות ולנשות החיילים ולחיילות המשרתות. כעת במלחמת 'חרבות הברזל' עיצבתי תליון עם יונת אהבה ושלום והכנתי 25 שרשראות, אותן אני שולחת במתנה למפונות ולנפגעות מתקפת הטרור. כמו כן מחצית מההכנסות שיגיעו ממכירות באתר עד סוף השנה האזרחית יוקדשו לתרומה לנפגעות הטרור.

אני מרגישה את הכאב של האדמה שסופגת כל כך הרבה דם. את הכאב של כל המשפחות השכולות החדשות. של כל הנשים הנאנסות והנרצחות. את הכאב של כל הילדים והילדות. הסבים והסבתות.

לפעמים הרבה יותר קל לאהוב חתולים, מאשר אנשים. היצורים בעולם, הפגומים, הפגועים הפצועים הם אלה שמראים לי את שלמותם של החיים. ועם כל הכאב מתפרצת בתוכי גם בעוצמה - האהבה.

היופי שלא זקוק לאישור מאף אחד. עוצמת הטבע ,כדור הארץ, הבית היפיפה שלנו והמדינה שלנו שיש בה את כל היופי והכיעור את כל הטוב וכל הרע.  

אין לנו ארץ אחרת ואני מתפללת לחזרתם בשלום הביתה של כל החיילים והחיילות והחטופים שלנו. אמן.שלכם,

נטע ליבנה, אמנית ומעצבת תכשיטים, כרכור

 

נטע ליבנה אמנית ומעצבת תכשיטים, כרכור צילום: יוסי גבעוני
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
תערוכה בגלריית GLOBAL ART של שמעון קונטראז'י
   
"העת לפרוח"
   
"לגעת בחומר לדבר את הנפש"
   
באות בדברים בגבעת חביבה
   
אומנות למען האומנים
   
חנוכה שמח במדעטק
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
קבלו את את הגבינות האורגניות של משק הר פרחים    קבלו את את הגבינות האורגניות של משק הר פרחים
 מעל ל- 60,000 אזרחים וחיילים קבלו סיוע מעמותת נט     מעל ל- 60,000 אזרחים וחיילים קבלו סיוע מעמותת נט"ל
לא תנצחו אותם    לא תנצחו אותם
מצדיעים למתגייסות והמתגייסות מפרדס חנה    מצדיעים למתגייסות והמתגייסות מפרדס חנה

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |