פלאשנט חינוך: - גם בריא וגם ייחודי
יום שני, 21 במאי 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   עסקים   צרכנות    רכילות
גם בריא וגם ייחודי
מאת: הדר צאלים
יום רביעי, 14 בפברואר 2018, 16:06

גן חוחית נכלל בגני הילדים הייחודיים של עיריית חדרה ופועל לקידום אורח חיים בריא. בחצר הגן הותקנו מתקני פעילות ייעודיים המותאמים לתחום הייחודיות
בטקס צנוע נחנכה החצר הייעודית בגן חוחית, הפועל כגן ייחודי לקידום אורח חיים בריא. בחצר הותקנו מתקנים ייעודיים שיובאו מחו"ל כדי שיתאימו לצורכי הגן. החצר הייעודית נחנכה בהשתתפות ראש העירייה הממונה על תיק החינוך צביקה גנדלמן, מ"מ ראש העיר טל אליהו, מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ, מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי גילה גואטה, מנהל אגף את"ל (אירועים, תחזוקה, לוגיסטיקה) אהוד ואנה, וכמובן ילדי הגן, הוריהם וצוות הגננות.

ייחודיותו של גן חוחית כמקדם בריאות, בהכרת משרד החינוך, נועדה להטמיע התנהגויות בריאות בקרב ילדי הגן ומשפחותיהם. זאת על מנת להגדיל באופן משמעותי את הסיכוי להתפתחות המיטבית של כל ילד בתחום הקוגניטיבי, רגשי-חברתי, שפתי-תקשורתי ותחושתי-תנועתי.

עיריית חדרה ופועל לקידום אורח חיים בריא צילום: באדיבות דוברות העירייה
אורח החיים הבריא משתלב בפעילויות והעשייה היומיומית בגן, תוך שימת דגש על תחומים כמו הקפדה על היגיינה, רווחה אישית והעצמה של כל ילדה וילד בהתאם לצורכיהם ורמת התפתחותם. הקניית ביטחון ודימוי עצמי גבוה, ואף עידוד לתחומי עניין מגוונים. תחום נוסף הוא הקפדה על תזונה בריאה, הכרת יתרונות המזון הבריא, הקפדה על הבאת ארוחת בוקר בריאה, בישול ואפייה על טהרת המזון הבריא, הימנעות מדברי מתיקה, עידוד שתיית מים וכדומה.

כחלק מאורח החיים הבריא מעודד הגן פעילות ספורטיבית, מפעיל "חדר כושר" פעיל באופן יומיומי, הפעלת חוג יוגה שבועי על-ידי צוות הגן, מתקני חצר מאתגרים במיוחד, ימי פעילות ייחודיים, ימי ספורט בגן ובבית הספר הקרוב, שימוש בגינה הציבורית המאתגרת, טיולים בטבע ועוד. כל זאת מיועד לפיתוח אחריות הדרגתית לבריאות בקרב הילדים, כאשר צוות הגן משמש מודל לחיקוי והעצמה. גן חוחית הוא גן חובה בשכונת ברנדס, והינו חלק מגני ילדים עירוניים שהוגדרו על-ידי מערכת החינוך כגנים ייחודיים.

לדברי מנהלת המחלקה לחינוך קדם יסודי, גילה גואטה, חדרה היא הרשות הראשונה במחוז שהגדירה ייחודיות גנית ומפעילה את הפרויקט בגני הילדים העירוניים. בין גני הילדים הייחודים ישנו גן מתבונן ומצלם, גן קולינרי, גן המקדם איכות סביבה, גן תנועה וספורט, גן יער (פעילות טבע), גנים מוסיקליים ועוד. לדברי גואטה, מתוכננים גנים ייחודים גם בתחומים כמו שחמט ואמנות, וכן מתחם גנים בנושא זהירות בדרכים עם מגרש הדרכה קטן לקידום הייחודיות.

רוב תחומי הייחודיות של הגנים מתבססים על תחומי הייחודיות והחוזקות של הגננות, ועל אגף חינוך המאפשר להן להביאם לידי ביטוי במערכת החינוך העירונית. יצוין כי גני ילדים שעדיין אינם נכללים בגנים הייחודיים, מגיעים לפעילות משותפת בגנים הייחודיים, ובכך נוצרת הפריה הדדית וכן חיבור בין גני הילדים העירוניים. באגף החינוך מדגישים כי הם קשובים לכל גן ויסייעו לקידום הייחודיות בכל גן שירצה להבליט את חוזקותיו.
  כתוב למערכת
כתבות שיכולות לעניין אותך עוד
עונה חדשה לשעת סיפור
   
הולך נגד הלוח – ללמוד מבלי לצאת מהבית
   
תחרות איות מחוזית: מקומות ראשונים לתלמידים מחדרה
   
נחנך מרכז הספורט המחודש בבי"ס תל"י צפרירים
   
מזכ"לית הסתדרות המורים ביקרה בחדרה
   
מקום שלישי בעולם לנבחרת הקטרגל של מדעים ואמנויות
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של פלאשנט
גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי    גביה עם תואר - בדרך לנקודת זיכוי
יפה לבריאות – בכל מזג האוויר    יפה לבריאות – בכל מזג האוויר
יקבי כרמל – מבשלים לכם שבועות של שמחה    יקבי כרמל – מבשלים לכם שבועות של שמחה
כתבנו מהצפון מנגב בחומוס ירושלים    כתבנו מהצפון מנגב בחומוס ירושלים

© כל הזכויות שמורות לפלאשנט 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |